Bicykle - pre všetkých cyklistov
Bicykel v dnešnej dobe môže slúžiť ako dopravný prostriedok, ako spôsob trávenia voľného času, ale aj ako náradie na športovanie. Nech je Váš spôsob jeho využitia akýkoľvek, u nás si vyberiete z ponuky značkových bicyklov od renomovaných výrobcov Merida, Cube, Ghost a Lapierre, ktoré sú doplnené aj o naše lokálne, slovenské a české značky ako je Dema, Leader Fox a Author. Čítať ďalej.
Najpredávanejšie produkty
Máme bicykel pre každého
Bicyklujete sa pre radosť, alebo sa túžite zúčastniť lokálneho preteku? Bicykel používate do práce, na víkendové výjazdy s partiou kamarátov, alebo vyrážate na rodinnú bicyklovačku? U nás si vyberiete bicykel na každú príležitosť.
Pred jeho kúpou si je potrebné premyslieť spôsob použitia, kde sa na ňom bude jazdiť, kto na ňom bude jazdiť a podľa toho vyberať z rôznych druhov, ktoré máme v ponuke: horské, krosové, trekingové, detské, mestské, cestné bicykle, ale aj okrajové druhy ako cyklokrosové, freestyle, dirt, BMX a fitness bicykle. BMX bicykle ponúkame od špičkových značiek vo svojom obore: Kink a BeFly.
Rám bicykla zvoliť z akého materiálu?Pri najlacnejšej kategórii horských a detských bicyklov sa ako materiál rámu používa oceľ. Rám z ocele je síce pevný, avšak dosť ťažký. Najpoužívanejším materiálom v strednej kategórii bicyklov je zliatina hliníka s legujúcimi prvkami (ľudovo nazývaná dural), buď triedy 6000, z ktorej sa dajú trubky lepšie tvarovať, alebo triedy 7000, ktorá ja zase lepšie zvárateľná. Výrobcovia však často používajú rôzne obchodné názvy zliatin, vždy sa však jedná o jednu z týchto dvoch tried zliatin. |
Do terénu na horskom bicykli
Chcete si vychutnávať jazdu v prírode, lákajú Vás neznáme lesné chodníky a cesty? Vtedy je jednoznačnou voľbou horský bicykel. Jeho odolná konštrukcia rámu, široké, dobre tlmiace pneumatiky a sprevodovanie Vám toto poznávanie uľahčia. Na Slovensku je to najpredávanejšia kategória bicyklov. Bicykel, ktorý má pevný rám a odpruženú vidlicu nazývame hardtail. Na opačnom konci kategórie horských bajkov sú celoodpružené horské bicykle, ktoré vrcholom ponuky každej cyklistickej značky. Oproti hardtailom majú v teréne výrazne lepšie jazdné vlastnosti.
Univerzálny crossový bicykel
Crossový bicykel zvládne aj stredne náročný terén a na ceste Vám dopraje pocit rýchlosti. Pre mnohých cyklistov je z týchto dôvodov najlepšou voľbou. Vznikol skrížením toho najlepšieho z cestného a horského bicykla.
Blatníkmi, nosičom, stojaom a osvetlením vybavený krosový bicykel sa nazýva trekkingový bicykel. Ideálny je na cykloturistiku a expedície.
Vietor vo vlasoch na cestnom bicykli
Cestné bicykle sú konštruované pre maximálnu rýchlosť na kvalitných asfaltových cestách. Úzke plášte, sklonený - športový posed a nízka hmotnosť - to sú typické vlastnosti cestného bicykla.
Pre detailnejšie informácie sme pre Vás napísali článok ako si vybrať vhodný bicykel.
Akú veľkosť rámu potrebujem?
Trekkingové bicykle - na každodennú prácu.
Trekkingové bicykle sú voči krosovým dovybavené príslušenstvom ako sú blatníky, nosič, stojan a osvetlenie. Pri ich každodennom používaní vás tak neprekvapí žiadna situácia a ani žiaden vrtoch počasia. Počas týždňa vás spoľahlivo odvezú do práce, či na nákup a cez víkendy si na nich užijete výlety, aj v mierne náročnom teréne.
Detské bicykle - pre naše ratolesti.
Detské bicykle sa vyrábajú v rôznych veľkostiach - pod veľkosťou rozumieme priemer kolesa udávaný v palcoch. Pre najmenšie deti vo veku 2-4 rokov sú to 12 palcové bicykle, pre deti vo veku cca 4-6 rokov bicykle so 16 palcovými kolesami. Deťom vo veku 6-8 budú vhodné 20" bicykle a ďeťom od cca 8 do 11 rokov zase 24" bicykle. Z pôvodného romeru kolies horských bicyklov - 26 palcov, sa teraz stali bicykle pre deti vo veku cca 11-14 rokov, alebo pre veľmi nízke postavy.
Tak ako pri bicykloch pre dospelých, aj pri detských bicykloch sú rôzne kvalitatívne triedy. Rámy sú väčšinou z hliníkovej zliatiny, len tie najlacnejšie rámy sú oceľové. Bežne sa používajú kotúčové brzdy od veľkosti 20 palcov.
Veľkosť bicykla sa zvykla označovať v palcoch, pričom tento údaj znamenal dĺžku sedlovej trubky prepočítanú na spomínané palce. Pri cestných bicykloch sa táto hodnota udávala priamo v centimetroch. V súčasnosti čoraz viac značiek prechádza na označovanie vo veľkostiach S (15-16"), M (17-18"), L (19-20"), XL (21-22"), XXL (nad 22"). Pri BMX bicykloch a freeride/freestyle bicykloch sa veľkosťou mení hlavne dĺžka rámu, jeho výška len mierne. Viac informácii nájdete v článku ako zvoliť správnu veľkosť bicykla.